Son Yazılar
Replika Saat
Replika Saat
23/02/2015 0

Rolex Saat Hakkında
Rolex Saat Hakkında
01/04/2015 0

Safir Cam Nedir?
Safir Cam Nedir?
10/04/2015 1

Otomatik Kurmalı
Otomatik Kurmalı
22/05/2015 1

İzmir Replika Saat
İzmir Replika Saat
04/07/2016 1

Breitling Saatleri Hakkında Her Şey!

Yazar pier 02/01/2016 0 Yorumlar

 

Breitling Saatleri Hakkında Her Şey!

 

Saatin vatanı neresi diye sorulduğunda herkesin İsviçre diyeceğini sanıyorum. Öyle ki dünyaca ünlü saat markalarının neredeyse hepsi İsviçre’de üretiliyor. Breitling saatlerde 1984 senesinden beri İsviçre’de havacılık açısından önemli saat modelleri üretiyor. Bu saat modelleri içerisinde yer ala Navitimer modellerli, pilotların en çok tercih ettiği saatler arasında yer alıyor. Saatin esprisi ise herhangi bir uçuş kazasında kurtarma ekiplerine sinyal göndermeyi sağlayan 41 santim uzunluğundaki anteniyle otomatik şekilde 121 mhz’den imdat çığlıkları göndermesi.

 

Can kurtarır

 

Hatta Kanada’da gerçekleşen bir uçak kazasında pilotların Breitling marka saatleri sayesinde kurtuldukları haberlerde duymuştuk.  Breitling firması kaza sonrasında hasar gören saatleri ücretsiz olarak yenisiyle değiştiriyor. Ancak kullanıcılarına önemli bir ikazda da bulunuyor. Saatin sinyal gönderen ekipmanı antenin açılmasıyla otomatik devreye giriyor. Tek kullanımlık gibi olan bu antenin kaza dışında açılmaması gerekiyor. Aksi durumda antenin içeriye sokulması söz konusu olmuyor. Firmada bu durumdan dolayı kendisini sorumlu tutmuyor.

 

Ağır bir saattir!

 

Her ne kadar daha çok havacılar içinde önemli bir saat olsa da, tasarımı, estetikliği ve sportif yapısıyla tarzını önemseyenler içinde mükemmel bir saat modelidir diyebiliriz. Ancak saatin diğer saatlere göre mekanizması özel olduğundan dolayı ağırlığı da kendisine hastır. Kolunda diğer saatlere göre ağır bir saat taşımak istemeyenler için uygun bir model olmadığını söyleyelim. 

Yorum Bırak