Son Yazılar
Replika Saat
Replika Saat
23/02/2015 0

Rolex Saat Hakkında
Rolex Saat Hakkında
01/04/2015 0

Safir Cam Nedir?
Safir Cam Nedir?
10/04/2015 1

Otomatik Kurmalı
Otomatik Kurmalı
22/05/2015 1

İzmir Replika Saat
İzmir Replika Saat
04/07/2016 1

Safir Cam Nasıl Anlaşılır

Yazar pier 19/12/2015 0 Yorumlar

 

Safir Cam Nasıl Anlaşılır

Safir oluşumunu uzun yıllar boyunca tamamlayan önemli bir taştır. En iyi safirlerin Hindistan’da çıktığını söyleyebiliriz. Bu taş maddesi mücevherden sonra en sağlam taştır. Kırılması oldukça zor olan taştan birçok takı tasarımları yapılır. Takı da kullanılmasının sebebi ise insana sağladığı şifadır. Safir model takılarla ruhsal ve bedensel bütünlüğün sağlanılarak, kişinin daha dikkatli olmasını, daha iyi düşünmesini, hayattan zevk almasını, kan dolaşımını hızlandırmasını amaçlanır. Uzun yıllar insanlar tarafından bu amaçlarla kullanılmış, savaş aletleri de yapılmıştır.

Şimdilerde ekran teknolojisi olarak kullanılmaya çalışılıyor

Safir taşlardan elde edilen kristallerin ekran teknolojisinde kullanılması planlanıyor. Bununla ilgili ilk adımı Apple atmıştı ve safir maden ocakları satın almıştı. Yeni modeli iPhone 6 camlarının da safir olduğu sanılıyor. Kırılmaz ekran özelliği de böylece kazanılmış oluyor. Bu sağlamlık basit bir sağlamlık değil. Balyozla vurulduğunda bile ekranların korunması mümkün olabilir.

Saat teknolojilerinde de safir camlara rastlamak mümkündür. Ancak bu her markada olmaz. Gelişmiş ve büyük markalar safir cam teknolojisine yer verebilirler. Bu tür saatler deniz altına dalan sporcular açısından idealdir. Çünkü çok yüksek basınç durumlarında bile herhangi bir zarar görmez. Bir saatte safir cam olduğunu bakarak mümkün değildir. Ancak kırılmıyor, çizilmiyor ve saydamlığı çok net ise, safir olduğunu anlamamızda mümkün olacaktır. Bunların dışında markaya güvenmekten başka yapılacak bir şey yoktur. 

Yorum Bırak