Son Yazılar
Replika Saat
Replika Saat
23/02/2015 0

Rolex Saat Hakkında
Rolex Saat Hakkında
01/04/2015 0

Safir Cam Nedir?
Safir Cam Nedir?
10/04/2015 1

Otomatik Kurmalı
Otomatik Kurmalı
22/05/2015 1

İzmir Replika Saat
İzmir Replika Saat
04/07/2016 1

Ulysse Nardin Saat

Yazar pier 28/04/2015 0 Yorumlar PierBlog,

Ulysse Nardin Saat Hakkında

 

Quartz Krizi'nden hemen sonra, İsviçre saat endüstrisi tamamen bittiği sıralarda, denizcilik Chronometer'leri ve yaptığı zarif saarlerle beğeni toplayan Rolf Schnyder, geleneksel Ulysse Nardin markasını yönetmeye başladı. Ancak bu başarı dolu yıllar çok çabuk geçerek Schnyder, aslında bu çok ünlü markanın batmakta olduğunu anladı ve geriye sadece bu markaya ait anıların kaldığını farketti. Bugün ise 2010 yılının Nisan ayında beklenmedik ve ani bir şekilde vefat eden Schnyder'in, aklımızda misyon ve vizyon sahibi, renkli, yaratıcı ve farklılıklara sahip kişiliğinin hatırası kaldı.

Ulysse Nardin markası bir anda zarif saatçilik dünyasına yükseldi. Ludwig Oechslin, Ulysse Nardin markası için her zaman iyi bir danışman olarak akıllı takvim mekanizmaları, saat maşası ve gösterge düzenekleri sistemlerini geliştirdi. İlklerle sektöre yeni ilhamlar veren Ludwig Oechslin, silisyum ve sentetik elmas materyallerini kullanan ilk kişi olarak saat dünyasına adını duyurdu. Schnyder, baş konstrüktörü Pierre Gygax ile birlikte bu firmayı, alan problemi yüzünden Le Locle'nin şehir merkezinde bulunan bina kompleksinden ayrılmak zorunda kalarak, artık yakın belediye La Chaux-de Fonds'da değerli bir fabrikaya dönüştürdü.

Oldukça eski ve böyle köklü bir geçmişe sahip olan Ulysse Nardin saatleri günümüzde de popülerliğini korumaya devam etmekte ve farklı yaş aralıklarına sahip kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Pier Saat olarak bizler de en iyi kalitede Ulysse Nardin replika saatleri saat severlerle buluşturuyoruz.

Yorum Bırak